06 грудня 2021 року (05322) 2-69-41 Мапа сайту
Лещенко Тетяна Олександрівна

Лещенко Тетяна Олександрівна

завідувачка кафедри, кандидат філологічних наук, доцент

У 1978 р. з відзнакою закінчила філологічний факультет ПДПІ імені В.Г. Короленка, у 1984 р. на спеціалізованій вченій раді при Київському державному університеті імені Т.Г.Шевченка захистила кандидатську дисертацію, у 1991 р. отримала вчене звання доцента. В ПДМУ працює з 1993 р.  

Лещенко Т.О. – авторка понад 130 науково-методичних праць, 8 навчальних посібників, виданих із грифом ЦМК МОЗ України і ЦМК УМСА, авторських свідоцтв, співавторка національного підручника.

У 2010 р. доц. Лещенко Т.О. стала лауреаткою конкурсу "Кращий викладач української мови вищого навчального закладу в м. Полтаві», а книга «Українська мова за професійним спрямуванням» (у співавторстві з Т.В. Шарбенко) здобула диплом 2 ступеня в конкурсі «Краща книга Полтавщини», який проводила Полтавська обласна адміністрація.

Крім викладацької діяльності, Т.О. Лещенко на громадських засадах активно займається перекладацькою й редакторською роботою, упроваджуючи українську мову в широкі кола медицини. 

 За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток охорони здоров'я, науки й освіти, підготовку висококваліфікованих медичних спеціалістів, відданість справі й активну громадську позицію Лещенко Т.О. нагороджена грамотами Міністерства охорони здоров'я (2001, 2004), Полтавської обласної ради (2014, 2016, 2017, 2019, 2020), Полтавської обласної державної адміністрації (2017, 2018, 2019), Полтавської міської ради (2018, 2020), Відзнакою ректора (2011); удостоєна звання «Відмінник освіти України».

Лауреатка Полтавської обласної премії імені І.П. Котляревського за книгу «Українська мова в медицині» (2017 рік).

Відомості про Т.О.Лещенко як педагога й науковця занесено в енциклопедичний довідник «Мовознавча Полтавщина».– Полтава, 2014.

tetyana.57@ukr.net

Шарбенко Тетяна В'ячеславівна

Шарбенко Тетяна В'ячеславівна

кандидат філологічних наук, доцент

 У 2001-2006 рр. навчалася на кафедрі слов'янської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який закінчила з відзнакою й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Мова та література (чеська, українська»), кваліфікація – магістр філології слов'янської (чеської) мови і літератури, української мови та літератури.

Протягом 2006-2011 рр. працювала асистентом на кафедрі слов'янської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію. 

Працює в ПДМУ з 2011 року.

Лауреат Полтавської обласної премії імені І.П. Котляревського.

Перебуває у відпустці для догляду за дитиною з 2017 року.

Глобіна Людмила Вікторівна

Глобіна Людмила Вікторівна

кандидат філологічних наук, доцент

Закінчила з відзнакою філологічний факультет Воронезького державного університету і філологічний факультет Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Захистила кандидатську дисертацію й отримала науковий ступінь кандидата філологічних наук (1995).

 Працює в ПДМУ з 2013 року. Викладає іноземну мову зі спеціальності для іноземних студентів.

Авторка 5 навчальних посібників, 37 науково-методичних праць. Має одне авторське свідоцтво. 

Коло наукових інтересівлексикологія, методика викладання іноземних мов.  

Відповідальна за навчальну роботу на кафедрі. Модератор кафедри.

lyudmila.globina@gmail.com

Тукова Тетяна Володимирівна

Тукова Тетяна Володимирівна

кандидат філологічних наук, доцент

Випускниця філологічного факультету Полтавського державного педагогічного інституту імені В.Г.Короленка. Працювала вчителем  в Кіровській середній школі Полтавського району Полтавської області, а потім викладачем у Полтавському педінституті.

Після закінчення аспірантури при Дніпропетровському державному університеті (1983-1986) захистила кандидатську дисертацію. З 1986 року працювала на посаді доцента в Донецькому національному університеті

В ПДМУ працює з 2014 року. Викладає іноземну мову за професійним спрямуванням.  Авторка понад 120 наукових і науково-методичних праць із проблем еволюції мови, граматики і лінгводидактики, серед них -    «Знайомтеся: Полтава»: навчальний посібник з української мови для іноземних студентів. (Полтава, 2020).

Коло наукових інтересівграматична система мови, еволюція сучасної мови, компаративістика, медичний дискурс, вивчення мови як іноземної.

 На кафедрі відповідальна за наукову роботу.

tvtukova@gmail.com

Мартиросян Людмила Іванівна

Мартиросян Людмила Іванівна

кандидат філологічних наук, доцент 

Вищу філологічну освіту здобула в Полтавському державному педагогічному інституті імені В. Г. Короленка. 

 Дисертацію   захистила у 2002 році  в Київському національному лінгвістичному університеті Міністерства освіти і науки України.

Працювала в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка на посаді старшого викладача кафедри філологічних дисциплін, доцента; 2004 року присвоєно вчене звання доцента кафедри філологічних дисциплін.

 З 2017 року працює в ПДМУ. Викладає іноземну мову зі спеціальності для іноземних студентів, українську мову як іноземну та українську мову як мову спілкування.

Коло наукових інтересів – зіставна семантика східнослов’янських мов, комунікативна лінгвістика, лінгводидактика, історія та культура української мови, лінгвістичні, лінгводидактичні й соціолінгвістичні аспекти вивчення медичного дискурсу, вивчення мови як іноземної.

Автор численних наукових і науково-методичних праць із проблем порівняльно-історичного і типологічного мовознавства, зіставної семантики східнослов’янських мов, лінгводидактики, історії та культури української мови, мови професійного спрямування. Має 2 авторські свідоцтва.

Відомості про Л. І Мартиросян як педагога й науковця занесено в енциклопедичний довідник «Мовознавча Полтавщина».– Полтава, 2014.

Відповідальна за підвищення кваліфікації /безперервне професійне зростання/ викладачів кафедри.

ludmila_martirosyan@ukr.net

 

 

 

Юфименко Вікторія Георгіївна

Юфименко Вікторія Георгіївна

старший викладач закладу вищої освіти

Вищу філологічну освіту отримала в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка. Працює в ПДМУ на кафедрі українознавства та гуманітарної підготовки з 1993 року. Викладач дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням».

Авторка понад 80 наукових і навчально-методичних публікацій і 2 авторських свідоцтв (2014, 2018). Авторка і співавторка 7 навчальних посібників, виданих із грифом ЦМК МОЗ України і ЦМК УМСА. Коло наукових інтересів – медичний дискурс; наукова мова медицини; проблеми міжмовної комунікації. Плідно працює в напрямі створення сучасної навчальної літератури для майбутніх лікарів різних спеціальностей.

Під її керівництвом студенти академії неодноразово ставали переможцями обласних і Всеукраїнського етапів престижних мовно-літературних конкурсів: Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика; Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; літературного конкурсу учнівської та студентської молоді на здобуття щорічної літературної премії імені М.В. Гоголя; Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймося за нове життя! (Леся Українка)».

Бере активну участь у громадському житті академії та міста Полтави. Нагороджена почесними грамотами й подяками Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, Полтавської міської ради; Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації  (2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020); Почесною грамотою виконавчого комітету Полтавської міської ради (2015); Подякою Полтавської обласної ради  (2016); Подякою управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради (2016); Почесною грамотою Поважної ради відзнаки за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» (2018).Лауреатка обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини – 2013-2014»,  переможниця ІІ обласного конкурсу «Успішна жінка Полтавщини» в номінації «Працівник освіти і науки» (2015). Дипломантка (диплом І ступеня) XVIII Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» в номінації «Квітни, мово наша рідна!» за навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України «Українська мова в медицині» у складі авторського колективу – ЛещенкоТ.О., Шарбенко Т.В., Юфименко В.Г. (2017). Лауреатка Полтавської обласної премії імені І.П. Котляревського в номінації «Подія року» в складі авторського колективу викладачів УМСА ЛещенкоТ.О., Шарбенко Т.В., Юфименко В.Г. за навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України «Українська мова в медицині» (2017).

Відповідальна за дисципліну «Українська мова за професійним спрямуванням» і  виховну роботу.

viktoria-poltava@ukr.net

Шевченко Олена Миколаївна

Шевченко Олена Миколаївна

кандидат педагогічних наук, працює на посаді доцента кафедри

Закінчила з відзнакою іноземне відділення Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у 2002 році (кваліфікація – учитель іноземної мови (англійської) та зарубіжної літератури) й українське відділення Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у 2019 році (кваліфікація – магістр середньої освіти (українська мова і література). Учитель української мови і літератури. Викладач української мови і літератури).

  У 2011 році захистила кандидатську дисертацію.   Працює в ПДМУ з 2015 року. Викладає предмети «Українська мова як іноземна» та «Іноземна мова за професійним спрямуванням» для іноземних студентів.

Авторка понад 40 наукових і науково-методичних праць із проблем полікультурності в освіті, методики викладання іноземних мов. Має 2 авторські свідоцтва. Чотири навчально-методичні посібники широко використовуються в навчальному процесі ПДМУ й ПНПУ: «Читаємо українською: навчальний посібник для іноземних студентів 1-2 курсів (соціокультурний аспект)», у 2-х частинах (у співавторстві) (Полтава, 2018, 2019); «Методичні рекомендації для викладачів музичних училищ щодо викладання спецкурсів «Основні аспекти іншомовного спілкування в міжкультурному просторі» (Полтава, 2011); «Українські свята і традиції» (Полтава, 2011); «Канада: соціокультурний аспект» (Полтава, 2009).  

Коло наукових інтересів: методика викладання іноземної мови; теорія і методика полікультурної освіти; комунікативна лінгвістика.

Має сертифікат про знання іноземної мови (рівень В2), виданий Британською радою в Україні. Має досвід викладання іноземної мови (англійської) всіх рівнів.

Секретар планових засідань кафедри, відповідає за документацію на кафедрі.

shevchenko.36028@gmail.com

Жовнір Марина Миколаївна

Жовнір Марина Миколаївна

кандидат філологічних наук, викладач  закладу вищої освіти

У 2009 році з відзнакою закінчила ПНПУ імені В. Г. Короленка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література та мова і література (англійська)» й здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та англійської мови і зарубіжної літератури.

У 2010 році закінчила магістратуру ПНПУ імені В. Г. Короленка. Має диплом за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література», кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача української мови та літератури.

З 2010 року по 2016 рік навчалася в аспірантурі ПНПУ імені В. Г. Короленка.

У 2017 році в Інституті мовознавства імені О. О. Потебні НАН України захистила дисертацію (спеціальність 10.02.01 – українська мова) і здобула науковий ступінь кандидата філологічних наук.

У 2015-2017 рр. працювала на посаді викладача медичного коледжу ПДМУ.

З 2017 р. – викладач кафедри українознавства та гуманітарної підготовки ПДМУ.

Досліджує проблеми лінгвістичної генології, дискурсології, лінгвопрагматики, соціолінгвістики й лінгвоперсонології.

У колі наукових інтересів лінгвістичні, лінгводидактичні й соціолінгвістичні аспекти вивчення медичного дискурсу, мовленнєвий жанр світської бесіди.

Відповідальна на кафедрі за роботу СНТ. 

m.zhownir@gmail.com

Козуб Галина Миколаївна

Козуб Галина Миколаївна

кандидат філологічних наук, доцент 

У 1973 році закінчила філологічний факультет Полтавського державного педагогічного інституту імені В.Г. Короленка.

У 1973-1979 роках працювала вчителем  восьмирічної школи Решетилівського району, середньої школи № 8 м. Полтави.

З 1979 року по 1999 рік працювала асистентом, старшим викладачем, доцентом у ПДПІ імені В.Г. Короленка.

Закінчила аспірантуру Київського педагогічного інституту імені М. П. Драгоманова, де в 1992 році захистила дисертацію  на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук.

У 1994 році отримала вчене звання доцента. З 1999 по 2007 рік працювала в Полтавському військовому інституті зв’язку, з 2007 р. по 2013 р. – викладачем на підготовчому факультеті для іноземних громадян, доцентом кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка.

Авторка 70 наукових праць, 5 навчальних посібників.

У ПДМУ працює з 2015 року, викладає іноземну мову зі спеціальності для іноземних студентів.

Відповідальна за дисципліну «Іноземна мова зі спеціальності» й виховну роботу з іноземними студентами.

gkozub51@gmail.com

Бондар Наталія Василівна

Бондар Наталія Василівна

кандидат філологічних наук, викладач закладу вищої освіти

У 2010 році з відзнакою закінчила ПНПУ імені В.Г. Короленка  за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література та мова і література (німецька)" й здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та німецької мови і зарубіжної літератури.

Одночасно закінчила магістратуру ПНПУ імені В.Г. Короленка. Має диплом за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література", кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача української мови та літератури.

У 2010-2011 рр. працювала на посаді асистента кафедри української літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка.

Протягом 2011-2017 років навчалася в аспірантурі ПНПУ імені В.Г. Короленка.

У 2018 році захистила дисертацію   і здобула науковий ступінь кандидата філологічних наук.

У 2017-2018 рр. працювала на посаді викладача медичного коледжу ПДМУ.

З 2018 р. – викладач кафедри українознавства та гуманітарної підготовки ПДМУ.

Досліджує проблеми концептології, етнолінгвістики, соціолінгвістики.

У колі наукових інтересівбазові концепти української ментальності, медичний дискурс.

Перебуває у відпустці для догляду за дитиною з 2020 р.

Владимирова Валентина Іванівна

Владимирова Валентина Іванівна

старший викладач закладу вищої освіти

У 1991 році закінчила філологічний факультет Харківського державного університету імені В. Н. Каразіна. З 1987 по 1992 рік працювала старшим лаборантом на підготовчому відділенні для іноземних студентів Полтавської державної аграрної академії.

Працює уПДМУ з 1992 року. Викладає іноземну мову зі спеціальності для іноземних студентів.

Автор понад 50 навчально-методичних (12 затверджених ЦМК УМСА) і наукових публікацій. Має 3 авторські свідоцтва.

Співавторка трьох навчальних посібників.

Відповідальна за роботу з іноземними студентами і  профспілкову роботу на кафедрі.

vladvaliv@ukr.net

Пасько Оксана Юріївна

Пасько Оксана Юріївна

лаборант

У 2007 році закінчила ПУСКУ за спеціальністю "Технологія харчування" і здобула кваліфікацію магістра з харчової технології та інженерії.

З 2001 по 2008 рік працювала у військовому інституті телекомунікації та інформатизації ПНТУ України КПІ помічником наукового персоналу на кафедрі.

З 2010 по 2012 рік працювала в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка старшим помічником наукового персоналу на кафедрі іноземних мов.

У 2012 - 2013 рр. працювала в Полтавському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді фахівцем із соціальної роботи.

Працює в ПДМУ з 2014 року.

Відповідальна за проведення інвентаризації на кафедрі.