06 грудня 2021 року (05322) 2-69-41 Мапа сайту

Кафедра українознавства та гуманітарної підготовки ПДМУ (до 2012 року – курс)  створена в 1991 році й

до 21 грудня 2010 р. була розташована в гуртожитку №4 по вул. Луценка, 44.

18 січня 2012 року за наказом №12 ректора ПДМУ курс був реорганізований у кафедру українознавства та гуманітарної підготовки.

На кафедрі працювали Матвієнко П.І., Денисовець Г.П., Кривошей Ю.Ю., Тенянко М.Ю., Крахмальова Т.К., Апостолова Т.І., Альохіна О.В.,Нестуля С.І., Кованько Л.Г., Митченок В.І.,Сєдих К.В., Пилипченко В.А., Самойленко І.В., Левченко К.І., Асламова М.В., Дегтярьова К.В.

Першим керівником кафедри був Матвієнко П.І.; із 1992 р. – кандидат історичних наук Кривошей Ю.Ю.

Із 1993 р. кафедру очолює доцент Лещенко Т.О., кандидат філологічних наук.

Науково-педагогічні працівники кафедри постійно працюють над підвищенням рівня фахової  й педагогічної майстерності, активні учасники Всеукраїнських і міжнародних наукових, науково-практичних і науково-методичних конференцій, члени  журі мовно-літературних конкурсів (Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, мовно-літературний конкурс імені Т.Г.Шевченка).