07 грудня 2024 року ukrmova@pdmu.edu.ua (05322) 2-69-41
До уваги студентів  І  курсу спеціальності  222 «Медицина»

    ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ  І  КУРСУ

СПЕЦІАЛЬНОСТІ  222 «МЕДИЦИНА»!

          В умовах карантину й неможливості навчатися у звичному режимі  ви не залишаєтеся наодинці зі своїми проблемами. Адже навчальний процес триває, дорогоцінний час для занять не має втрачатися.

           На період карантину групи закріплені за викладачами згідно з розкладом  і студенти самостійно вивчають теми. За проведення дистанційного навчання з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» (групи 1-13) відповідальна старший викладач  ЮФИМЕНКО Вікторія Георгіївна, яка постійно в on-line режимі готова надати консультативну допомогу при вивченні відповідної дисципліни за допомогою зручних для вас видів зв’язку – 099 067 09 79, Viber, Telegram  та e-mail viktoria-poltava@ukr.net.

           Теми практичних занять, які припадають на період карантину, опрацьовуються самостійно з використанням підручників та методичних матеріалів, викладених на веб – сторінці кафедри. Основний посібник, за яким ви маєте працювати:

 Лещенко Т.О. Українська мова за професійним спрямуванням :[навчальний посібник для студентів вищих медичних закладів освіти]: ЦМК МОЗ України/ Т.О. Лещенко, Т.В.Шарбенко.Полтава, 2010.- 234 с.

 http://elib.umsa.edu.ua/bitstream/umsa/1687/1/ukrprof.pdf

З методичними рекомендаціями для самостійної роботи, де зазначено зміст теми заняття, перелік питань, вправи і завдання для самостійної роботи і самоперевірки, рекомендовану навчальну літературу, можна ознайомитися на веб – сторінці кафедри українознавства та гуманітарної підготовки  https://www.umsa.edu.ua/fakultets/stomat/kafedry/ukr-znavstva.

       Наголошуємо: ви самостійно опрацьовуєте теми занять 10, 11, 12, 13, і  14 :

Заняття 10, 11. Правописний аспект української мови за професійним медичним спрямуванням. Морфологічний аспект медичної професійної мови с.40-48, 236-243

Заняття 12, 13, 14. Морфологічний аспект медичної професійної мови. Синтаксичний аспект професійної мови медиків. Культура мовлення медиків. Публічний виступ та його жанри - С.90-102, 214-236,243-256

         Після опрацювання теоретичного матеріалу   кожен студент в ОКРЕМОМУ ЗОШИТІ   письмово  виконує   завдання:

1. Завдання для самоконтролю. Перекладіть речення українською мовою. с. 49-64 (з 1 по 30 варіант).

2. Індивідуальні завдання для самоконтролю студентам медичного факультету. Відредагуйте речення с. 102-114 (з 1 по 29 варіант).

    Після завершення карантину викладачами кафедри буде здійснено контроль отриманих під час дистанційного навчання знань.     Оцінювання й захист самостійної письмової роботи, виконаної під час дистанційного навчання (5 тем),  буде  проводитись після припинення карантину за індивідуальним графіком. Ця робота буде допуском до підсумкового модульного контролю.

        Підсумковий модульний контроль із предмета «Українська мова за професійним спрямуванням» буде проводитись після припинення карантину за розкладом або за індивідуальним графіком.  За умов зміни  критеріїв оцінювання студентів залежно від змін нагальної ситуації кафедра буде інформувати студентів на сторінці кафедри в розділі «Дистанційне навчання».

          Термін карантину може змінюватися залежно від епідеміологічної ситуації в Україні. Стежте за повідомленнями й поточними новинами на офіційному сайті академії (https://www.umsa.edu.ua/).

                 Успішного вам засвоєння знань і міцного здоров`я!