Викладачі кафедри українознавства та гуманітарної підготовки ПДМУ (доцентка Олена Шевченко і ст. викл. Вікторія Юфименко) разом із курованими групами І курсу стоматологічного факультету вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932/1933 років і масових штучних голодів 1921/1923 і 1946/1947 років. Згадали про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів, переглянули матеріали, створені Українським інститутом національної пам’яті.
Цього року ми втретє вшановуємо жертв геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни рф проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову. Нинішня російсько-українська війна спрямована не тільки на те, щоб знищити незалежність Української держави, а й щоб винищити українців як самобутній народ, як націю.
В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932/1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Увесь демократичний цивілізований світ висловлює підтримку Україні. Сили безпеки й оборони України героїчно протистоять ворогові. І кожен із нас, пам’ятаючи про злочини тоталітарного режиму, усі сили має спрямувати на підтримку наших мужніх і відважних захисників.