«На Шевченкові можна ворожити, як на Біблії, – розгортаєш на будь- якій сторінці й хапаєшся за голову. Усі оці сюжети – «І мертвим, і живим, і ненародженим…» і «Кавказ» – вони актуальні»
Оксана Забужко
Тарас Шевченко актуальний завжди, а в час російсько-української війни за незалежність – особливо. У цьому переконалися кураторки кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Полтавського державного медичного університету, доц.Олена Шевченко і ст. викл.Вікторія Юфименко, разом зі студентами-першокурсниками на музичному вечорі-хронографі «Шевченкове слово» з нагоди 210-ї річниці від дня народження національного Пророка, який надзвичайно багато зробив для формування української ідентичності. Рефреном на ньому лунало те, що нині творчість Пророка Нації мобілізує на боротьбу з російськими окупантами. «Що було б, якби Кобзар повернувся на цю землю в наш час? Писав би великі вірші, які вправили б нам мізки, і витрусили звідти сміття? — Так! Знайшов би слова, які допомогли би багатьом упоратися із сумнівами? — Так! Він був би серед нас. Воював», — стверджували організатори заходу.
Перед початком заходу в холі Центру культури та дозвілля Полтавської міської ради кураторки зі студентами переглянули виставку картин Назара Божинського — художника, архітектора, кобзаря, лірника, торбаніста, громадського діяча, доцента кафедри дизайну Інституту культури і мистецтв Львівського національного університету імені Тараса Шевченка.
Тарас Шевченко не був політиком, але на його ідеях міцно сформувалися свідомість і світогляд нації. Він не був полководцем, але його слово підняло до збройної боротьби тисячі українців, які по-шевченківськи дивляться на нинішній стан України й українського народу, розуміють і беруть відповідальність за все, що відбувається в нашій державі.