Науково-дослідницька робота зі студентами – важливий сегмент діяльності кафедри українознавства та гуманітарної підготовки. Учасники СНГ кафедри традиційно беруть участь у різнорівневих наукових заходах – конференціях, семінарах, вебінарах, майстернях, тематичних зустрічах тощо.
Ще однією можливістю долучитися до актуального наукового дискурсу стала Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми дослідження української мови й методики її навчання в закладах загальної середньої та вищої освіти», яка відбувається 16-17 лютого в Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка.
Під керівництвом викладачок кафедри вітчизняні та іноземні здобувачі освіти ПДМУ – Дарина Агеєнко, Лілія Іващенко, Вікторія Зерніченко, Анастасія Онуфрієнко, Катерина Пащенко, Марина Салій, Ясір Буртал, Ашраф Мабрукі, Снеха Майя, Шетті Рупеш Раджу, Саміра Бумааза, Айман Еззірауі – підготували доповіді й матеріали для публікації. Навіть обмежене коло проблем, які було запропоновано для обговорення на пленарному й секційних засіданнях, не завадило обрати цікаві й актуальні для дослідження теми: розглядали шляхи й раціональні способи формування національної ідентичності й лінгвістичної компетентності іноземних студентів-медиків, мовну картину світу і безеквівалентні лексеми як засоби відображення культури. У полі зору опинилися й мультимодальні тексти та соціальний сленг. Крім цього, було підготовлено для публікації наукову розвідку «The evolution of QR-codes and their integration into education». Студенти із задоволенням і цікавістю слухали доповіді, виголошені гостями заходу, які доєдналися до онлайн-зустрічі з різних куточків України.
Такі наукові зібрання – це не лише нагода представили результати своїх наукових напрацювань, а й набути нового досвіду, заслухати змістовні розвідки і проєкти відомих вітчизняних науковців і авторитетних учених, почерпнути цікаві ідеї й побачити взірцеві варіанти публічних виступів на наукових заходах. Відрадно, що наше студентство навіть у скрутні часи відкрите до пошуків, наукових ініціатив і експериментів.