06 грудня 2021 року (05322) 2-69-41 Мапа сайту

Детальніше ознайомитися з принципами академічної доброчесності можна сайті стоматологічного факультету (натисніть на цей текст)

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ – КОДЕКС ЧЕСТІ

9 листопада відбулося чергове засідання кафедри українознавства та гуманітарної підготовки. Серед інших питань окремо було розглянуто питання академічної доброчесності. Воно розглядалося на кафедрі не вперше. Так, минулого року відбувся методичний семінар кафедри, на якому було заслухано питання «Академічна доброчесність: виклики сучасності» (Режим доступу: https://ukrstudy.umsa.edu.ua/news/distanciyniy-metodichniy-seminar).

Цьогоріч викладачі кафедри знову звернулися до питання доброчесності. Адже академічна доброчесність стає невід’ємною частиною освітнього процесу, а її порушення – загрозою для кожного учасника навчального процесу. Було обговорено основні принципи академічної доброчесності, які стосуються студентства: старанність, самостійність у навчанні; відповідальність за власні вчинки і чесне здобуття оцінок, толерантне ставлення до думок інших, взаємоповага й підтримка, гідна і моральна поведінка під час навчального процесу й поза ним. 

Викладачі кафедри активно обговорили ситуацію, яка склалася під час дистанційного навчання. Викладач кафедри Х. звернула увагу на подібність студентських робіт у групі 21. Як діяти в цьому разі? Вирішили провести бесіду зі студентами групи, пояснити, яким має бути їхнє ставлення до навчання. Адже чесність – це шлях до успіху. Особливу увагу студентів необхідно звернути на позитивні насліди дотримання академічної доброчесності, як от: «саме навчаючись ми будуємо своє майбутнє».

Чесне здобуття якісної освіти є ключем до успіху, а молодь готова зробити крок назустріч змінам і почуватися комфортніше, висловлюючи власну думку, здобуваючи якісну освіту й будуючи кар’єру, покладаючись на власні сили. 

ДИСТАНЦІЙНИЙ МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

22 квітня 2020 року відбувся плановий дистанційний методичний семінар кафедри за допомогою сервісу Zoom для проведення відеоконференцій і онлайн-            зустрічей. Доц. кафедри Шевченко О.М. і ст.викл.закладу вищої освіти Владимирова В.І. виступили з доповіддю на тему «Академічна доброчесність: виклики сучасності». Науково-педагогічні працівники кафедри брали активну участь у обговоренні актуальних питань академічної доброчесності (порушення академічної доброчесності, боротьба з плагіатом, правила цитування, протидія корупції й основні види академічної відповідальності науково-педагогічних працівників і студентів). 

Сподіваємося, наступний плановий семінар відбудеться в реальному, а не віртуальному вимірі.

«Академічна доброчесність: виклики сучасності»